Author Topic: Pomeczowe wypowiedzi...  (Read 50 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Pomeczowe wypowiedzi...
« on: 08/25/19, 22:16 »
Vincenzo Montella dla Sky Sport: “Gratuluję chłopcom i publiczności niesamowitego entuzjazmu. Przykro, nie zasłużyliśmy na porażkę po tych wielu epizodach. Niektórych rzeczy nie można zrozumieć, ale dlaczego musisz komplikować swoje życie? Dlaczego pięć osób nie idzie tego zobaczyć? Teraz nie chcę już więcej słyszeć o tym, iż Chiesa jest symulantem. Akceptujemy i idziemy do przodu, trzymamy się występu i entuzjazmu, dobrej gry i odwagi, ale przykro mi z powodu niezasłużonej porażki.  Jeden punkt w pierwszej kolejce niczego by nie zmienił, ale nie rozumiem tego rozumowania, nie potrafię. Massa mówi, że widział to wyraźnie a VAR? Mam wątpliwości ... Dostałem kartkę bo wstałem z ławki po faulu i pewnym karnym na Riberym, którego chciałem wykonywać. To nie był brak respektu wobec arbitra. Błędy akceptujesz chętniej jak nie było Varu; złościsz się pięć minut a potem zapominasz. Ale ten błąd, jak zobaczę go jutro, to będę czuł się jeszcze gorzej niż dzisiaj.  Przy naszym karnym nie rozumiem tej nowej reguły, ale ona jest i została zastosowana. Widziałem chłopców skoncentrowanych, mieliśmy wielką pewność siebie i wiedziałem o ryzyku, ale musimy nieść tę inicjatywę ze sobą, tak musimy nieść do dopingu fanów; satysfakcje nadejdą. Jestem entuzjastycznie zadowolony po tym teście, chłopcy mają jeszcze duży margines do poprawy, ale stawiliśmy czoła Napoli z największą odwagą, alternatywą było czekanie i przegrywanie. Oni są dobrzy, wykorzystali okazje, znają się od wielu lat. Chłopcy zdali sobie sprawę, że mogą pracować w ten sposób, będziemy to kontynuować. Ribery jest mistrzem, mam nadzieję, że będzie wyglądał lepiej na następną kolejkę. Będzie świetnym przykładem dla naszych młodych ludzi, którzy choć dobrze grają nie mają w sobie tej sportowej złośliwości. W ciągu ostatnich 20 minut Napoli grało na czas i my też tego musimy się nauczyć”.

DS Daniele Pradè: "Pozostawiam kontrowersje sędziowskie innym, nie chcę zaczynać już w pierwszej kolejce od mówienia o tych sprawach, chcę zaufać całej drużynie sędziowskiej, która była dziś wieczorem we Florencji. Z wielkim żalem wracamy do domu z porażką. Przez pierwsze 25 minut wyglądaliśmy jak drużyna Premier League pod względem gry, intensywności i ochoty. Jedyne, co mi się nie podoba, to wynik. Entuzjazm fanów? Bardzo nam pomogli, Napoli jest bardzo silne, ale odpowiadaliśmy ciosem na cios. Ten zespół jest już silny, Commisso był zadowolony. Widziałem wielu dobrze grających zawodników, od Venuti'ego po Chiesę i Boatenga, nasza para środkowych obrońców jest bardzo silna. Biraghi? Zobaczmy, co się stanie, jeśli odejdzie, to my z mercato ściągniemy lewego obrońcę".

Vincenzo Montella na konferencji prasowej: “Składam serdeczne gratulacje graczom i fanom. Ogromną satysfakcją i dumą jest to, że zespół gra w ten sposób. To jest Fiorentina, której chcę, która nie boi się nikogo i gra z podniesioną głową. Czasami musimy również zaakceptować porażkę, nawet jeśli istnieją sytuacje, które od nas nie zależą. Błędy? Te istnieją, zawsze tam były, ale staram się zrozumieć rozumowanie arbitrów. Błąd jest rozumiany, rozumowanie nie. Nowe zasady gry w piłkę? Nie sądzę, że są bardzo skomplikowane. Zagranie ręką jest bardzo proste, reguła jest liniowa a sędzia zastosował nową regulację. Nie rozumiem, dlaczego dwa wyraźne epizody nie zostały sprawdzone, również dlatego, że ciągle słyszymy o symulującym Chiesie. Młodzi? Florentczycy chcą się dobrze bawić na stadionie a nasi młodzi będą bawić. Mają braki i będziemy nad nimi pracować, ale zagrali dobrze. Napoli jest bardzo silnym zespołem, ale my zagraliśmy piękne zawody. Castrovilli? Zagrał bardzo dobrze, jak wszyscy inni. Żal mi ich jeszcze bardziej. Ribery? Mam nadzieję, że po przerwie na kadry będę go miał do dyspozycji w lepszej formie”.

Rocco Commisso dla Rai Sport: "Nie przychodzę do telewizji, żeby wchodzić w polemikę, cieszę się, iż tu jestem i że tak dobrze grała Fiorentina. Napoli to świetny zespół, ale tego wieczoru nie zasługiwał na wygraną. Także dlatego, bo mówią mi, że na Riberym był karny... Staramy się jak najlepiej, aby Fiorentina wróciła na szczyt. Chiesa? Ile razy pytali mnie o niego tego lata ... Spójrz, jak gra i jaki jest z niego świetny profesjonalista. Ribery? To był transfer a'la Cristiano Ronaldo. Musimy pracować, aby Serie A powróciła do najpiękniejszych mistrzostw ligowych na świecie. Fiorentina za młoda? To, co Pradè zrobił w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni, pokazuje właśnie, iż idziemy w kierunku dokończenia zespołu z punktu widzenia doświadczenia. Jak mówił dyrektor potrzeba młodości, ale także pewnych elementów starszych wiekowo by móc na nich polegać w trudnych momentach i się rozwijać".
« Last Edit: 08/25/19, 23:26 by Chiesa »
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task