Author Topic: Pioli: "Najwyższy czas zdobyć trzy punkty"  (Read 33 times)

Offline Chiesa

  • Administrator
  • *
  • Posts: 361063
  • Gender: Male
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Oto co na wczorajszej konferencji przedmeczowej we Florencji powiedział trener Fiorentiny Stefano Pioli:

“Osiem spotkań to bardzo dużo, musimy zagrać je jakby to były finały. Zdecydują o naszym sezonie i pozycji w tabeli. Po ostatnim pojedynku zrobimy bilans. Przed nami jeszcze wiele ważnych meczów w tym półfinał pucharu Włoch. Czas na wygraną, ponieważ dawno już nie zainkasowaliśmy 3 punktów.

Chcemy znowu wygrywać, remisy na nic się zdają. Drużyna musi zagrać bardziej niż lepiej. Nie może zabraknąć determinacji. Edimilson ma się lepiej, ale nie będzie powołany, ponieważ jeszcze nie jest gotowy. Chiesa jest do dyspozycji, przed meczem zdecyduję czy zagra od pierwszej minuty.

Muriel? Myślę, że może zagrać od początku. Tydzień temu odczuwał po kadrach narodowych zmiany czasowe.

Zbyt dużo straconych goli? Nie wierzę, że włączenie do składu Muriela zniszczyło naszą fazę obronną. Zgadzam się, że drogo zapłaciliśmy za ułatwienie rywalom stwarzania sytuacji.

Młodzi? Vlahović i Montiel są bardziej gotowi od reszty. Dusan bardzo się rozwinął, dobrze mu zrobiła gra w Primce.

Coppa Italia? Na ścieżce zbliżenia musimy znaleźć najlepszy zespół i poprawić błędy, musimy się tam dostać z przekonaniem i pewnością siebie, możemy się tam dostać tylko wygrywając w lidze. Nie ma gracza, który musi wziąć oddech. Jeśli wygramy Puchar Włoch, będzie to historyczny sezon dla Fiorentiny.

Frosinone pod wodzą Baroni'ego gra futbol bardziej ofensywny, zespół ma kondycję a niektórzy gracze mają jakość. Trzeba do tego meczu podejść z respekt, ale zdajemy sobie sprawę, iż musimy polegać na własnych umiejętnościach.

Skład? Coś zmienię, ale na pewno nie rozbiję zespołu.

Przyszłość? Zawsze czułem szacunek i zaufanie ze strony klubu. Jak będzie na to czas to porozmawiamy. Póki co skupiajmy się na meczach.

Naszą główną wadą jest brak wygrania wielu meczów, które remisowaliśmy. Co najmniej pięć-sześć z tych gier, powinniśmy wygrać. Oznacza to, że zabrakło nas w najważniejszych momentach tych pojedynków. Jest to ścieżka rozwoju, która jest nieunikniona, że zespół może cierpieć w ten sposób. Jeśli w tym roku nie uda nam się zebrać owoców z pracy, oznacza to, że zrobimy to w przyszłym roku. Ścieżka jest właściwa, aby osiągnąć pozytywne wyniki w przyszłych latach”.
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task