Author Topic: Pioli: "Walczymy o Europę"  (Read 11 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Pioli: "Walczymy o Europę"
« on: 03/09/19, 16:33 »
Oto co na dzisiejszej konferencji przedmeczowej we Florencji powiedział trener Fiorentiny Stefano Pioli:

O utraconej równowadze między formacjami - "Od przerwy świątecznej zdobyliśmy 25 bramek a straciliśmy 16, to mieści się w zakresie mentalności zespołu, który chce strzelić więcej goli od rywali. Prawdą jest również, że nasza faza defensywna musi się poprawić, ale chcę, aby mój zespół zawsze próbował osiągnąć jeden gol więcej od przeciwników".

O finale sezonu - "Od jutra zaczynają się dwa decydujące miesiące w naszym przebiegu ligowym i pucharze Włoch. Każdy mecz będzie bardzo ważny i będzie dużo znaczyć dla pozycji w tabeli. Niestety, w ostatnich siedmiu meczach zebraliśmy tylko pięć punktów a zespoły przed nami mocno prą do przodu. Kiedy ścigasz, naciskasz mocno, musisz także mieć nadzieję, że ci przed tobą stracą punkty. Jutrzejszy przeciwnik przybędzie w doskonałym stanie fizycznym, psychicznym i technicznym. Mają wszystko, łącznie z organizacją. Będziemy potrzebować najlepszej Fiorentiny, aby spróbować wygrać".

O kontuzji Pjacy - "Wszyscy jesteśmy bardzo blisko Marko, on jest bardzo zżyty z zespołem i ciężko pracował. Nigdy nie brakowało mu zaangażowania i dostępności. Jest bardzo nieszczęśliwym chłopcem, jego kontuzja dotknęła wszystkich. Jest bardzo silny a to pozwoli mu przezwyciężyć tę kontuzję. Uraz ten źle wpłynął też na mnie i chłopaków. Jesteśmy z nim, aby poczuł bliskość w tym delikatnym momencie jego kariery".

O derbach wygranych przez Lazio - "Zwycięstwo tak wyraźne i pewne przyniosło entuzjazm po eliminacji z Ligi Europy. Lazio nic nie brakuje by być jedną z najlepszych drużyn w lidze".

O ewentualnych problemach fizycznych - "Dabo miał grypę. Stracił dwie sesje treningowe, ale dziś trenował i myślę, że będzie dostępny na jutro. Lafont jednak nie wyleczył urazu kostki i jutro zostanie poddany ocenie. To samo dotyczy Edimilsona, który z kolei miał problem ze stłuczeniem".

O Murielu - "Jest pozytywnym i dojrzałym chłopcem, na boisku wie jak pomóc swoim kolegom z drużyny także słowami i bierze na siebie odpowiedzialność. Lubię ludzi, którzy są spokojni i zdeterminowani, on ma obie te cechy".

O fazie ofensywnej Lazio - "Są bardzo niebezpieczni z przodu, także dlatego, że nie atakują tylko napastnikami. Będziemy musieli być zwarci i pracować jako zespół, to zrobi różnicę. Będziemy musieli być ostrożni w obu fazach gry".

O kalendarzu w odniesieniu do półfinałowego rewanżu w pucharze Włoch - "Jeśli mówimy o uczciwości, strony powinny zostać odwrócone na te rewanże, więc więcej odpoczynku dla nas a mniej Atalanty. Trzydzieści sześć godzin robi różnicę. Jednak teraz myślimy tylko o lidze bo chcemy zdobyć więcej punktów niż w poprzednim sezonie. A jutro, moim zdaniem to bezpośrednia konfrontacja o Europę. Pięć punktów to nie jest dużo".

Kto ma więcej jutro do stracenia? "My wychodzimy na boisko aby wygrać wszystkie mecze, jasnym jest, że są tam też przeciwnicy. Musimy wnieść na boisko wszystkie nasze najlepsze cechy, grając jak Fiorentina przed naszymi kibicami, którzy zawsze nas wspierali".

Gra w środowisku innym niż poprzednie, bardziej stabilnym? "Piłka nożna jest taka sama w każdym miejscu. Klub ma strategię, ale wszyscy jesteśmy związani z wynikami. W ocenach mojej pracy i zespołu zbyt wiele razy zapominamy, że jesteśmy najmłodszym zespołem w Europie. Robimy coś bardzo dobrego, ale normalnym jest, że po drodze coś stracimy. Zawsze staramy się wygrywać a zwłaszcza w ostatnich czasie zrobimy kilka dobrych rzeczy".

O meczu w Bergamo - "Przegraliśmy mecz, ponieważ Atalanta była lepsza od nas. W mistrzostwach brakuje nam 3/4 punktów z pierwszej rundy. Zasłużyliśmy na nie i pozwoliło by to nam być już teraz razem z zespołami walczących o puchary. Musimy nadal wierzyć w nasze cechy, mimo że zespoły takie jak Lazio są silniejsze od nas. Nie wolno nam się załamywać, ponieważ przegraliśmy dopiero pierwszy mecz od trzech miesięcy. Dla mnie zespół nie zagrał źle z Atalantą, nawet jeśli popełnił błędy".
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task