Author Topic: Mercato [Zima 2019]  (Read 11460 times)

Offline Ama

• Administrator
  • *
Re: Mercato [Zima 2019]
« Reply #504 on: 05/05/19, 19:34 »
Ama dziś CF podaje dokładnie te same liczby bilansu 3 lat Corvino co Bucchioni. Przypadek. Nie sądzę. 150 mln wydanych na transfery. 170 mln zysku że sprzedaży.

http://www.violanews.com/stampa/il-triennio-di-corvino-oltre-150-milioni-spesi-e-sempre-fuori-dalleuropa/

Trochę mi to zajęło ale jestem już bliżej niż dalej w kwestii skompletowania efektów pracy w klubie nad transferami w latach 2016 - 2018. Opierałem się o oficjalne sprawozdanie za rok 2016 oraz 2017 (z zasobów CCIA), brakuje mi oficjalnych danych za rok 2018 (niby kilka stron publikuje jakieś krótkie informacje ale w zasobach CCIA nadal brakuje zatwierdzonego sprawozdania), więc dane za transfery z 2018 nie mogłem uzupełnić o kwoty wydatków na agentów oraz nie mogę osobiście potwierdzić kwot które pojawiają się w publikacjach (są wyróżnione innym kolorem).

Dodatkowo jestem w trakcie zbierania informacje na temat wydatków na wypożyczenia oraz przychodów z tego tytułu jak różnych premii które klub otrzymuje po sprzedaży zawodników. Jest tego trochę... choćby w 2017 roku dostaliśmy ponad €2mln premii za Savica (Atletico).

Zwracam się z przeprosinami w kierunku Bucchioniego, kwoty o których pisał są realne a zapewne jeszcze zaniżone mając na uwadze że aktualnie wychodzi już €152mln+.

Jest tu wiele smaczków, wiele pozycji do których można się przyczepić (jak choćby prowizje agenta Babacara, skromne €3,6mln).

Gdybyście znaleźli błędy to proszę dać znać, plik mam w wersji Excella.

Usługi hostingowe
Tanie%20pobieranie%20z%20Catshare%2C%20Rapidgator%2C%20Rapidu%2C%20Turbobit%20i%20wielu%20innych!

Offline Lechu

• Hero Utante
  • *
« Reply #505 on: 05/05/19, 20:39 »
Dzięki Ama. Tak jak pisałem wcześniej. Złoży się te dane, którymi operował w felietonie w kupę. Liczby są dla Corvino miażdżące.

Offline krzysiu

• Hero Utante
  • *
« Reply #506 on: 05/05/19, 21:00 »
Czyli przebimbał kupe kasy, zrobił 2 lata w których nie osiągnelismy nic, teraz pewnie zaciskanie pasa - sprzedanie naszej głównej gwiazdy i znowu czołganie się w okolicach 8-10 - no brawo .. trzymanie ludzi którzy wydają tyle kasy i nie trafiają z 90 procentami transferów powinni byc odsunięci albo wręcz wyrzuceni za porozumieniem z klubu .. ale nasi DV wolą otaczac się takimi co tez są minimalistami.

Offline Ama

• Administrator
  • *
« Reply #507 on: 05/05/19, 22:00 »
Czyli przebimbał kupe kasy, zrobił 2 lata w których nie osiągnelismy nic, teraz pewnie zaciskanie pasa - sprzedanie naszej głównej gwiazdy i znowu czołganie się w okolicach 8-10 - no brawo .. trzymanie ludzi którzy wydają tyle kasy i nie trafiają z 90 procentami transferów powinni byc odsunięci albo wręcz wyrzuceni za porozumieniem z klubu .. ale nasi DV wolą otaczac się takimi co tez są minimalistami.

Naliczyłem około 76mln, moim zdaniem nietrafionych transferów (Benassi 10,9mln, Cristoforo 3,7mln, Diks 3mln, Hugo 9,2mln, Eysseric 4,5mln, Laurini 2mln, Norgaard 3,5mln, Olivera 5,4mln, Sanchez 3,6mln, Saponara 8,5*, Simeone 17,5mln, Thereau 4,2mln).

To oczywiście dużo, praktycznie 1/2 wydanych w tym okresie środków. Z drugiej strony pozostali zawodnicy zwiększyli swoją wartość więc przy umiejętnej sprzedaży kilku niewypałów + 2/3 (np. Milenković + Veretout to około 55mln) wyróżniających się nie powinniśmy być w plecy jeśli chodzi o €€, co najwyżej kolejne stracone 2 sezony.
Usługi hostingowe
Tanie%20pobieranie%20z%20Catshare%2C%20Rapidgator%2C%20Rapidu%2C%20Turbobit%20i%20wielu%20innych!

Offline krzysiu

• Hero Utante
  • *
« Reply #508 on: 05/05/19, 22:07 »
i co nam daje ze nie jestesmy w plecy ? to ze będziemy sie wpisywac w FFP - no super sprawa na prawdę .. jak Montella nie trafi teraz z transferami to znowu będziemy w czarnej d... ileż można - to juz praktycznie 3,5 roku kiepskiej gry

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
« Reply #509 on: 05/05/19, 23:26 »
krzysiu - milanisko ani FFP ani Ligi Mistrzów...
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task