Author Topic: Globe Soccer Awards dla Realu Madryt i C. Ronaldo  (Read 138 times)

Offline Chiesa

  • Administrator
  • *
  • Posts: 398351
  • Gender: Male
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
W Dubaju zakończyła się 8 edycja Globe Soccer Awards. Cristiano Ronaldo pozamiatał znowu i został po raz kolejny najlepszym piłkarzem globu. Real Madryt z kolei najlepszym zespołem 2017 roku a trener Zinedine Zidane najlepszym trenerem.

Piłkarz roku: Cristiano Ronaldo
Portugalczyk ma za sobą bardzo udany rok. Z Realem Madryt wygrał Ligę Mistrzów i mistrzostwo Hiszpanii, a sam zwyciężył w plebiscycie France Football na najlepszego piłkarza 2017 roku. Od stycznia do grudnia zdobył aż 53 bramki we wszystkich rozgrywkach, tylko Lionel Messi (54) i Harry Kane (56) uzbierali więcej.

Trener roku: Zinedine Zidane
Francuz zakończył karierę w 2006 roku i dopiero prawie dziesięć lat później został trenerem. Jak się okazało, pilnie się uczył zawodu przez te lata, bo ma na swoim koncie już dwa triumfy w Lidze Mistrzów, nikt wcześniej nie obronił tego tytułu!

Klub roku: Real Madryt
Trudno się dziwić temu wyborowi. A przecież Real wciąż może osiągnąć więcej i więcej. Ok, w lidze już strata 14 punktów do Barcelony jest raczej nie odrobienia, ale w LM wciąż mogą namieszać i wygrać ją trzeci raz z rzędu. Jednak jeśli odpadną w 1/8 finału z PSG, to Zidane pewnie straci pracę....http://www.sport.pl
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO