Author Topic: 60. Ankieta PAP: Cristiano Ronaldo najlepszym sportowcem Europy 2017 roku  (Read 164 times)

Offline Chiesa

  • Administrator
  • *
  • Posts: 398351
  • Gender: Male
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
60. Ankieta PAP: Cristiano Ronaldo najlepszym sportowcem Europy 2017 roku

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo triumfował w 60. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na 10 najlepszych sportowców roku w Europie. Napastnik Realu Madryt wygrał ankietę również przed rokiem. Był wtedy pierwszym piłkarzem w sięgającej 1958 roku historii plebiscytu Polskiej Agencji Prasowej, który okazał się najlepszy.

32-letni C. Ronaldo w 2017 zdobył też Złotą Piłkę dla najlepszego gracza w Europie w plebiscycie "France Football", a także - już po raz piąty w karierze - został wybrany Piłkarzem Roku przez FIFA.

Poprowadził też "Królewskich" do obrony trofeum w Lidze Mistrzów, co wcześniej w tych rozgrywkach nie udało się żadnemu klubowi, oraz do mistrzostwa Hiszpanii.

W 60. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej głosowali dziennikarze:

AFP (Francja), AGERPRES (Rumunia), AMNA (Grecja), APA (Austria), ATA (Albania), BELGA (Belgia), BELTA (Białoruś), BTA (Bułgaria), CTK (Czechy), DPA (Niemcy), ELTA (Litwa), FENA (Bośnia i Hercegowina), HINA (Chorwacja), LETA (Łotwa), LUSA (Portugalia), MALTA SPORTS MEDIA (Malta), MINA (Czarnogóra), MOLDPRES (Mołdawia), MTI (Węgry), STA (Słowenia), STT (Finlandia), TANJUG (Serbia), TASS (Rosja), TASR (Słowacja), UKRINFORM (Ukraina) i samej PAP.

www.sport.onet.pl
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO