Author Topic: 1/16 finału LM (I mecz): Fiorentina-Fortuna 2:1  (Read 341 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Re: 1/16 finału LM (I mecz): Fiorentina-Fortuna 2:1
« Reply #16 on: 10/05/17, 01:12 »
Sauro Fattori: “Przygotowaliśmy się do tego spotkania dość dobrze, ja nigdy przed meczem nie czuję się przegrany. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze, pomimo nie najlepszej kondycji pięknie wytrzymały. W I połowie był karny na Guagni, potem słupek, anulowany gol... jestem przeszczęśliwy z występu drużyny, bo pokazały, że mogą grać na wysokim poziomie. Kogoś szczególnie wyróżnimy? Jestem zadowolony z Vigilucci, ale oklaskuję cały zespół; 3 zawodniczki z linii ofensywnej świetnie pracowały z przodu, ale musimy sobie też uzmysłowić, iż duński zespół jest o wiele bardziej do przodu z kondycją fizyczną. Wiedziałem, że będziemy cierpieć, ale dziewczyny to wytrzymały, jest bardzo zadowolony. Taki debiut w Champions daje nam powód do dumy, szkoda jednak, że tym golem zespół duński zostawił otwartą sprawę awansu do 1/8 finału. Zagramy tak jak dzisiaj. Nasze drużyny różni technika i taktyka, która jest naszą mocną stroną a ich siła fizyczna. Wg mnie zasłużyliśmy na zwycięstwo wyższą różnicą goli. W czym tkwi problem z tą fizycznością? Wszystko zależy od ilości piłkarek w danym kraju; w Danii ten sport uprawia 50,000 na 5 mln mieszkańców, u nas 20.000 na ponad 50 mln mieszkańców. Teraz musimy się skupić na Bari, nie chcemy stracić terenu w lidze; jeśli chcemy zagrać w Champions w nowym sezonie musimy zając 1 lub 2 miejsce w lidze i my chcemy tam się znaleźć. Typ na awans? Jeśli przed meczem mówiłem, że 70 ma 70% szans a my 30 % to teraz 50 na 50. Musimy popełnić jak najmniej błędów technicznych; one mają bardzo mocny pressing, to jest ich baza i w ten sposób zmuszają nas do wielkiego wysiłku”.

Elena Linari: “Przybyłyśmy na ten mecz po dwóch kiepskich naszych występach, i było ważne dla nas byśmy sobie pokazały ile jesteśmy warte. Zrobiłyśmy to. Szkoda tego gola, który trochę zepsuł nasze święto, ale wygrałyśmy i to się liczy. Ja na Franchi? Płakałam jak wychodziłyśmy z busa, to piękne doświadczenie. Zagram na murawie stadionu, którą oglądałam od dziecka. Oczywiście mogłyśmy zdobyć jeszcze więcej goli i wtedy byłybyśmy bardziej pewne co do rewanżu. Cieszę się, że znów zagrałyśmy swoje, pokazałyśmy charakter, ambicję i oddanie fioletowej koszulce. Musiałyśmy to zrobić przed tą przecudowną widownią. Rewanż? Przeciwko nim grałam w barwach Brescii, wygrałyśmy 1-0 u siebie i jechałyśmy tam z 1 golem zapasu. Teraz jednak nasze myśli przerzucamy na ligę, musimy pokazać futbol z dzisiejszego wieczoru a nie ten z Werony. Stracone siły? Musimy i pod tym względem być co raz lepsze, dlatego w dwa dni musimy się zregenerować. Czy uważam, że Fortuna nas zlekceważyła? Wg mnie nie, myślę, że to my zagrałyśmy wielki mecz. Dlatego chcę pogratulować dziewczynom za ten występ”.
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #17 on: 10/05/17, 01:12 »
Cały mecz

[/facebook]

Offline Krzysiek74

• Hero Utante
  • *
  • Sono orgoglioso di essere viola!
« Reply #18 on: 10/05/17, 07:51 »
Piękny gol Vigilucci.Szkoda że tak mało widzów oglądało poczynania naszych Pań na Artemio Franchi.W końcu to Liga Mistrzów tak daleka od marzeń męskiej drużyny  8)
Forza Viola per sempre!

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #19 on: 10/05/17, 19:03 »
Krzysiek tak, piękny <winko>. Fajnie by było awansować dalej.

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #20 on: 10/05/17, 19:04 »

Fiorentina Women'sFC @ACF_Womens
Prezydent Mencucci i administrator klubu Vergine w centrum treningowym na spotkaniu z zespołem

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #21 on: 10/05/17, 23:23 »
Trener Antonio Cincotta na festiwalu piłki

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #22 on: 10/06/17, 01:25 »
Olimpia Cluj-Rosengård 1:0 (34' Wieder)
Stjarnan-Rossiyanka 1:1 (22'k. Asbjornsdottir - 48' Shadrina)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #23 on: 10/06/17, 19:34 »
2 bramki naszych dziewczyn