Post reply

Name:
Email:
Subject:
Message icon:

Anti-spam: complete the task

shortcuts: hit alt+s to submit/post or alt+p to preview


Topic Summary

Posted by: Chiesa
« on: 03/22/19, 12:06 »

19-letni skrzydłowy Yunus Akgün z Galatasaray na "fioletowej" liście (Fanatik.com).
Posted by: Ama
« on: 03/20/19, 00:24 »

Podboje Naszych ex-Primka w Serie A (obecny sezon):

Leonardo Capezzi (Empoli) - mieliśmy z nim jakieś nadzieje, obecnie ma problem z załapaniem się do wyjściowej jedenastki Empoli.
Pierluigi Gollini (Atalanta) - podkupiony przez ManU zanim tak na prawdę mogliśmy się na nim poznać, jego kariera nabrała tempa w Hellasie Verona, obecnie nieźle sobie radzi w Atalancie.
Gianluca Mancini (Atalanta) - tu możemy sobie pluć w brodę bowiem już w Primce był wyróżniającym się zawodnikiem, oddaliśmy go za czapkę gruszek do Perugii, skąd za niewiele większą czapkę gruszek trafił do obecnego klubu a jego talent wystrzelił.
Andrea Seculin (Chievo) - "wieczny" talent, łącznie 9 występów w Serie A. Ma chłopak już 28 lat i zmaga się obecnie z zerwanymi wiązadłami.
Danilo D'Ambrosio (Inter) - 12 lat temu pokopał coś tam w Naszej Primce, dopiero po 4 sezonach i tułaczce po m.in. 3-lidze trafił z Toro do Serie A.
Federico Bernardeschi (Juventus) - €40mln, które za niego otrzymaliśmy, jest jak najbardziej satysfakcjonujące.
Abdou Diakhate (Parma) - wyróżniający się zawodnik Primavery, były przymiarki do pierwszego zespołu. Póki co wypożyczony do Serów nie powąchał z różnych powodów trawy.
Nicolò Zaniolo (Roma) - trenerzy w sektorach juniorskich (zaczynał już w Allievi) nie poznali się na jego talencie... obecnie gwiazda Romy.
Giacomo Satalino (Sassuolo) - były jakieś nadzieje z nim związane ale nie widziano postępów w jego grze, obecnie rezerwowy w Sassuolo, raczej z niewielkimi szansami na grę nawet po możlkiwym odejściu Consigliego.
Khouma Babacar (Sassuolo) - kolejny z łatką "wiecznego" talentu, różne sploty wydarzeń spowodowały że te €9mln za niego to nie były najgorsze pieniądze.
Emiliano Viviano (SPAL) - nie ma co wspominać... opuścił kadry młodzieżowe jako nieopierzony 17-latek, dopiero jako 21 latek zaczął poważną piłkę.
Erick Ferigra (Torino) - zdecydowanie szału nie robił grając dla Primki. Odszedł bez żalu za drobniaki. Póki co Torino nie zrobiło z niego użytku.


I jeszcze kilku o których pewnie nie jeden pamięta a przynajmniej kojarzy nazwisko:
Michele Camporese (26) -> obecnie Foggia (Serie B), poza jednym sezonem we Fiorentinie nie pograł w Serie A...
Amidu Salifu (26) -> obecnie Arezzo (Serie C), poza Fiorentiną tylko 10 meczów w Serie A z Catanią
Cedric Gondo (22) -> obecnie Rieti, mimo bardzo dużych nadziei i na prawdę dobrej grze w Primce nie udało mu się przebić do Serie A a również w Serie B nie pograł zbyt wiele.
Diego Peralta (22) -> obecnie Olbia (Serie C), obiecujący zawodnik, zaliczył nie najgorszy sezon w Serie B z Pisą, musi się odbudować.
Daniel Kofi Agyei (26) -> obecnie Carrarese (Serie C), "wieczna" tułaczka po niższych ligach.
Maxwell Acosty (27) -> obecnie liga chorwacka, zaliczył 18 meczów w Serie A poza Fiorentiną, stały etatowiec Serie B.
Ricardo Bagadur (23) -> obecnie 2. liga chorwacka, raczej totalny niewypał pomimo że sporo się o nim mówiło i wielu wierzyło.
Edoardo Masciangelo (22) -> krótki epizod w Primce, obecnie pomaga Juve U23 w Serie C
Elia Papini (23) - podstawowy zawodnik Primki w sezonie 2014/2015, obecnie nie może znaleźć jakiegokolwiek klubu profesjonalnego.
Federico Masi (28) - ciekawe ilu z was pamięta że powąchał trawę w Lidze Mistrzów w Naszych barwach, obecnie w jakimś klubie amatorskim.
Jacopo Petriccione (24) - obecnie US Lecce (Serie B), stały etatowiec boisk drugiej ligi
Jan Mlakar (20) - wyróżniający się zawodnik Primki oddany praktycznie za free do NK Maribor, który zresztą zarobił €3mln na nim sprzedając kartę do angielskiego Brighton.
Filippo Bandinelli (23) - solidny zawodnik drużyn młodzieżowych, obecnie Benevento (Serie B)
Saverio Madrigali (24) - zawsze tylko solidny, powołany kiedyś do kadry na mecz Ligi Europy z Dnipro, obecnie Lucchese (Serie C)
Nicolò Fazzi (24) - wyróżniający się zawodnik Primki, oddany za €50tys. obecnie AS Livorno, choć jego karta jest w posiadaniu Atalanty.
Alan Empereur (25) - solidny obrońca Primki, nie dane mu było przebić się wyżej, obecnie Hellas Verona (Serie B)
Ryder Matos (26) - wyróżniający się zawodnik Primki, prawdopodobnie jedna z wielu ofiar zawirowań trenerskich we Fiorentinie, obecnie Hellas Verona (Serie B)
Michele Fornasier (25) - ukradziony przez ManU, za dobry na Serie B za słaby na Serie A...
Pietro Iemmello (27) - z pewnością duży talent, niestety nigdy nie wystrzelił mimo że grywał w Serie A, obecnie przeciętnie sobie radzi w Foggi (Serie B)
Federico Carraro (26) - były z nim dość duże nadzieje... miał nawet niezłą pakę w Primce a jednak i jego kariera wyhamowała i obecnie tuła się po Serie C

listę można by długo ciągnąć, choćby o np. Picciniego itd.

Fiorentina niestety nie ma zbyt wielu osiągnięć w kwestii promocji młodych zawodników do gry w Serie A, a już z pewnością nie zarabiamy na wychowankach tak dobrze jak Atalanta czy Udinese. Z drugiej strony poziom zawodników Primki w porównaniu do innych zawodników Serie A jest niski i chłopaki nie potrafią się przebić... Chiesa i Berna otrzymali ogromny kredyt zaufania od trenerów i im się udało, choć trzeba też zauważyć że ich ścieżki były różne. W innych klubach presja wyników może być mniejsza i dzięki temu młodzi dostają więcej szans a część z nich je wykorzystuje. Dobrym przykładem jest Mancini, który został wychwycony przez skautów Atalanty, dano mu szanse i obecnie wszyscy są z niego zadowoleni a wartość jego wzrasta z każdym miesiącem gry.
Posted by: boozz
« on: 03/19/19, 16:33 »

Zresztą Mancini też był średni w Primce. Ci co przewyższali ich we wszystkim teraz znknęli w otchłani boisk 2-3 i 4 ligowych.

Nie rozumiem: cieniasy z Primki grają teraz na poziomie serie A a Ci którzy byli gwiazdami poznikali w otchłani 3-4 ligowych boisk? Coś mi nie gra. Albo ktoś u Nas nie zna się na tym co robi albo trzeba stawiać na cieniasów z primki. Może właśnie chodzi o to że oni nie dostają szans poza paroma wyjątkami?
Posted by: Chiesa
« on: 03/13/19, 18:10 »

Zresztą Mancini też był średni w Primce. Ci co przewyższali ich we wszystkim teraz znknęli w otchłani boisk 2-3 i 4 ligowych.
Posted by: Chiesa
« on: 03/13/19, 18:08 »

Dean - Zaniolo akurat w Primce nic nie grał. Byli lepsi, ale się rozwinął grając w Serie B.
Posted by: Dean
« on: 03/13/19, 17:57 »

Zaniolo to akurat fatalny przykład na to jak możemy wypuścić z rąk wielki talent za darmo...
Posted by: Chiesa
« on: 03/13/19, 16:42 »

To nie wina Fiorki, jak się nie nadają to potem odpadają. Chiesa, Berna, Zaniolo, Mancini - jako jedyni dali radę. Są wypożyczeni gracze i taki Diks w ogóle nie mieści się w kadrze meczowej Empoli. Być może jest za słaby na ligę włoską.
Posted by: krzysiu
« on: 03/13/19, 14:04 »

Tak trafi do 1 składu jak ci co kupiliśmy ich do Primki i teraz tam są albo ich już nie ma ;) niech szukają nowego trenera albo Sempliciego albo di Francesco