Post reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Name:
Email:
Subject:
Message icon:

Anti-spam: complete the task

shortcuts: hit alt+s to submit/post or alt+p to preview


Topic Summary

Posted by: Krzysiek74
« on: 07/29/19, 23:07 »

Co do nagród to niestety ale ten pomysł na ten sezon nie wypalił.Chyba że któryś ze zwycięzców chce kolejny raz szalik VCP to podeślę.Sorry gentlemen.
Posted by: Cholew
« on: 07/29/19, 21:52 »

Dzięki za gratulacje, ze swojej strony gratuluję zwycięzcy i zdobywcy II miejsca; w tym sezonie byliście zdecydowanie poza zasięgiem (dla przypomnienia: zeszłą edycję po bardzo zaciętej walce udało mi się zwyciężyć). Rozumiem Twoje rozgoryczenie Fioletowy gdyż niedotrzymanie słowa przez niektórych (w tym wypadku udziału w typerze) zawsze deprymuje i potrafi odebrać pełną radość z rywalizacji i zwycięstwa, ale cóż możemy na to poradzić?  ::) W każdym bądź razie jeszcze raz szczere gratulacje. FV!

PS. Co do nagród to pytanie chyba do Krzyśka74.
Posted by: Fioletowy
« on: 07/29/19, 19:21 »

Na początek miłe rzeczy :) Bardzo cieszę się, że za trzecim razem udało mi się wygrać typera. Dzięki za gratulacje Florek, Tobie również gratuluję 2 miejsca. Cholewowi także gratuluję miejsca na podium. Tradycyjnie dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie, a zwłaszcza tym, którzy typowali do ostatniej kolejki. Tutaj dochodzimy do spraw już mniej przyjemnych. Zacznę od początku. Mój pierwszy typer to sezon 16/17. Od dawna nie typuję u buków, więc moim celem jaki przed sobą postawiłem było zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli (udział wzięło 14 osób, więc chciałem być min.7) Zająłem 2 miejsce więc wynik zdecydowanie przerósł moje oczekiwania. W kolejnym sezonie cel mógł być tylko jeden. Zapytajcie sportowca który w klasyfikacji całego sezonu był drugi jaki ma cel na następny, a będziecie wiedzieli jaki był mój ;) Niestety ten sezon skończył się uczuciem sporego niedosytu, byłem 4 spośród 17 typerów. W dużej mierze przez własne gapiostwo- nie typowałem jednej kolejki a także meczu Fiorentiny w innej kolejce, gdzie trafiłbym dokładny wynik. Przed minionym sezonem cel pozostał więc bez zmian, i wreszcie udało mi się go zrealizować. Uczucie niedosytu, by nie powiedzieć niesmaku, mam jednak podobne jak po sezonie 17/18. Dlaczego ?? Ponieważ poza wspomnianym Cholewem (jeszcze raz dzięki za rywalizację do końca) nie miałem okazji pokonać w sportowej rywalizacji typerów, których uważałem za najgroźniejszych rywali:
KW90- Zwycięzca pierwszej edycji i zdobywca trzeciej pozycji w drugiej, w minionej edycji po słabszym początku zaczął oddawać dziwne typy, aż mu się znudziło i zniknął z naszego forum.
Dean- ex-aequo ze mną zdobywca 2 pozycji w sezonie 16/17, i 5 typer kolejnej edycji. W obydwu edycjach długi czas rywalizowaliśmy łeb w łeb, więc darzę Go szczególnym sentymentem. W poprzednim sezonie nie typował.
Riggarton- 8 typer sezonu 16/17 (głównie przez sporą liczbę nie typowanych kolejek), oraz 2 typer w kolejnym sezonie. W ostatniej edycji wytypował... 1 kolejkę, w której okazał się najlepszy :D
Dodam jeszcze do listy Harmę, który co prawda nie był w czołówce w pierwszych edycjach, ale w minionym sezonie w momencie zaprzestania typowania miał chyba tyle punktów co Florek.
Zanim przejdę do ostatniego i nie ukrywam najważniejszego punktu na mojej liście przypomnę własne doświadczenia. Otóż zarówno w pierwszej, jak i drugiej edycji typera bywało krucho, w obydwu były okresy gdzie byłem poza pierwszą dziesiątką. Mimo tego nie poddawałem się, i udawało mi się wywindować się do czołówki w obu sezonach. Wiem że są w życiu ważniejsze rzeczy niż typer. Mnie też zajęć nie brakuje, ale zawsze starałem się znaleźć trochę czasu na oddanie typów. Zresztą poświęciłem na typera w tym i poprzednim sezonie więcej czasu niż inni, i nie chodzi mi o rozmyślanie nad wynikami spotkań (Chiesa i Krzysiek 74 wiedzą o czym mówię ;)) Tutaj dochodzimy do Krzyśka74, który był chyba pomysłodawcą typera, przed kolejnymi edycjami namawiał innych do wzięcia udziału w zabawie, po czym będąc liderem ... przestał typować. Chiesa napisał, że wygrałem w pełni zasłużenie. Ja nie mam tego przekonania. Nie wiem i nigdy nie dowiem się jak by to wyglądało, gdyby wszyscy, zwłaszcza Krzysiek typowali do końca. Zwycięstwo walkowerem po prostu nie daje mi takiej satysfakcji, jaką bym miał wygrywając po walce do ostatniej kolejki. Nawet porażka chyba nie pozostawiłaby we mnie takiego poczucia niedosytu. Dlatego też już teraz zapowiadam, że nie wezmę udziału w kolejnej edycji typera. Nie mam motywacji do zabawy, w której uczestniczy oprócz mnie 4 typerów (stan z końcówki poprzedniego sezonu). Zresztą nie widzę chęci do ciągnięcia tego również przez szefostwo strony. Jeżeli w przyszłym sezonie będzie typer (w co wątpię) i będzie do końca walczyło chociaż 10 osób, poważnie zastanowię się nad powrotem na sezon 20/21.
Ps. Nagrody za minioną edycję rozumiem jednak nie są przewidziane ??
Posted by: GrzegorzK
« on: 07/29/19, 08:11 »

Może od nowego sezonu do standardowej rywalizacji w typowaniu na początku sezonu będziemy ustalać końcową kolejność drużyn w tabeli + króla strzelców?
Posted by: Florek
« on: 07/22/19, 11:28 »

Dzięki za miłą zabawę, liczę, że w nowym sezonie więcej osób się pobawi w typera :)

PS - naturalnie gratuluję zwycięzcy :)
Posted by: Chiesa
« on: 07/21/19, 23:34 »

Oficjalnie ogłaszamy, iż zwycięzcą (i to w pełni zasłużenie) został Fioletowy, który zgromadził bagatela 300 pkt w naszej zabawie typera. Wielkie gratulacje!

Nie mniej duże oklaski należą się Florkowi, który próbował pięknie nawiązać walkę z mistrzem. Zabrakło 17 pkt.

No i wreszcie na trzecim miejscu podium, 'stary wyjadacz', Cholew, który jak zawsze pokazuje swoje mega walory w typowaniu. Gratulacje!

Naturalnie duże brawa dla pozostałych uczestników, szczególnie dla mocnego środka czyli Krzyśka (do pewnego momentu był głównym rywalem dla tegorocznego zwycięzcy) i Grzegorza.

Dzięki i Forza Viola per sempre!
Posted by: Chiesa
« on: 07/21/19, 23:29 »

Końcowa tabela sezonu 2018/19:

1. Fioletowy 300
2. Florek         283
3. Cholew       261

4. Krzysiek74  244
5. GrzegorzK  241
6. AcfDziubek 207
7. Marborski   199
8. Chiesa       187
9. Harma        109
10. KW90       42
11. Landem    19
12. Riggarton   7
Posted by: Chiesa
« on: 07/01/19, 22:14 »

Podsumowanie typera nastąpi po moim przyjeździe z krótkiego urlopu czyli 8 lipca.