Recent Posts

Pages: 12 3 4 ... 10
1
Caffe Room / Re: Fioletowy pokój na Twitterze
« Last post by HarmaACF on Today at 18:52 »
Przypominam jutro na twitterze pogawedka o Violi, Start 14:45.
2
Cagliari-Fiorentina, le probabili: c’è Piatek dal 1′, Mazzarri perde pezzi

FIORENTINA

Per la partita contro i rossoblù Italiano dovrebbe optare per il trio d’attacco composto da Gonzalez, Piatek e Ikoné dopo il forfait di Vlahovic. Il francese scalpita per conquistarsi una maglia dal primo minuto, vista l’armonia con cui è riuscito a inserirsi nei meccanismi della Fiorentina. In porta ci sarà nuovamente Terracciano, davanti a Dragowski nelle nuove gerarchie del tecnico viola. La difesa dovrebbe essere quella delle migliori occasioni, senza turn-over. Spazio ad Odriozola, Milenkovic, Igor e capitan Biraghi. A centrocampo stavolta Castrovilli sembra in vantaggio su Maleh e Duncan per affiancare Bonaventura e l'intoccabile Torreira. Indisponibili Amrabat, in Coppa d'Africa,  Martinez Quarta, Vlahovic e Saponara.

FIORENTINA (4-3-3): Terracciano; Odriozola, Milenkovic, Igor, Biraghi; Bonaventura, Torreira, Castrovilli; Ikoné, Piatek, Gonzalez.

Redazione VN
3
Cagliari-Fiorentina, le probabili: c’è Piatek dal 1′, Mazzarri perde pezzi

CAGLIARI

Il Cagliari di Mazzarri vive un momento complicato. A preoccupare, oltre alla posizione in classifica, è anche il focolaio di Covid-19 in seno al gruppo squadra. La conta dei positivi è salita a quota 8 giocatori, vicino alla soglia per la quale si va incontro al rinvio della gara, secondo il nuovo protocollo adottato dalla Lega Serie A. Si attendono ulteriori comunicazioni ufficiali sulla situazione di oggi, a meno di 48h dal match.

Il campo

Agli ordini di mister Mazzarri e del suo staff, i rossoblù proseguono nell'avvicinamento alla gara con la Fiorentina. Ad Asseminello ha ripreso ad allenarsi Christian Oliva. Parzialmente in gruppo anche Luca Ceppitelli, lavoro personalizzato per Damir Ceter. Il fiorentino Cragno non sarà della partita, messo fuori gioco dal Covid. Al suo posto dovrebbe giocare Radunovic. In totale sono sette i positivi della prima squadra, più il Primavera Cavuoti. Non saranno della gara Carboni e Pavoletti, entrambi squalificati, a rischio invece Nandez, che ha subito una contusione alla gamba destra durante l'allenamento di oggi e ha lavorato da solo

CAGLIARI (3-5-2): Radunovic; Altare, Ceppitelli, Goldaniga; Zappa, Ladinetti, Marin, Dalbert, Obert; Joao Pedro, Gaston Pereiro.

Redazione VN
4
Cagliari-Fiorentina, le probabili: Italiano medita, Mazzarri perde pezzi

Domenica alle 12:30 (Covid permettendo), la Fiorentina scende in campo a Cagliari. Le ultime novità nelle formazioni di Mazzarri ed Italiano

LA SITUAZIONE

La Fiorentina, archiviata la tennistica vittoria contro il Genoa, si concentra sul prossimo turno di campionato.Il calendario mette di fronte l'insidiosa trasferta di Cagliari, nel lunch match di domenica.  A dirigere la gara della "Unipol Domus" sarà un arbitro "casalingo".

Redazione VN
6
VIDEO – Squadra in partenza per Cagliari. Piatek il più ‘richiesto’

La Fiorentina è pronta a volare verso la Sardegna per il match di domani contro il Cagliari. All'aeroporto di Peretola presente anche un piccolo guppo di tifosi che non si è fatto sfuggire l'occasione per una foto con Kris Piatek

Federico Targetti

https://www.violanews.com/video/video-squadra-in-partenza-per-cagliari-piatek-il-piu-richiesto/
7
Segui “Il Pentasport” in diretta sulla nostra webcam

Segui il Pentasport di Radio Bruno Toscana in diretta, grazie alla webcam della trasmissione direttamente su Violanews.com

"Il Pentasport": la trasmissione dei tifosi viola in diretta su Violanews. Segui sul nostro sito la diretta, grazie alla webcam di Radio Bruno:

Redazione VN
8
S. Bastoni: “Quest’anno ci adattiamo all’avversario. Con Italiano invece…”

Il jolly aquilotto spiega le differenze fra i due tecnici

In un'intervista rilasciata a L'Ultimo Uomo, lo spezzino Simone Bastoni ha spiegato quali sono le differenze fra Vincenzo Italiano e Thiago Motta. Queste le sue parole:

    L’anno scorso con Italiano il modulo era sempre lo stesso, 4-3-3, pressing alto, come sta facendo con la Fiorentina. Quest’anno il pressing dipende dalle partite, ci adattiamo di più all’avversario. Ci chiede di muoverci per cercare il modo di creare superiorità, e molto dipende anche dalle squadre avversarie

Redazione VN
9
Wiadomości / Re: "Fioletowy" tydzień (17-23.01)
« Last post by Chiesa on Today at 18:16 »
10
Oto co na dzisiejszej konferencji przedmeczowej powiedział trener Fiorentiny Vincenzo Italiano:

"Cagliari świetnie się rozwija, o czym świadczą ich ostatnie występy i ostatnie zwycięstwa. Podejdą do meczu po  porażkach w pucharze i w Rzymie, ale drużyna dobrze poradziła sobie w obu meczach. Mamy do czynienia z drużyną, która walczy na niskich pozycjach w tabeli i musi wyjść z walki o utrzymanie, tych meczów zawsze się boję, ponieważ te zespoły mają w sobie dużo dumy. Będziemy musieli być bardzo uważni. To inny mecz niż ten w Turynie; wtedy mieliśmy już myśli przy spotkaniu w Neapolu, ponieważ byliśmy przekonani, że nie zagramy z Torino. Postaramy się rozegrać świetny mecz”.

O hierarchii między słupkami: "Nie ma różnicy między tymi, którzy są bramkarzami a zawodnikami z pola. Ci, którzy demonstrują grę, ci, którzy nie są w formie, mogą również pozostać na ławce. Ci, którzy zasługują na grę na boisku, prawidłowo, że grają. Zarządzanie jest takie samo dla wszystkich. Mamy niezawodnych bramkarzy. Taka jest moja myśl, tak będziemy kontynuować do końca sezonu".

O tym, czym Fiorentina różni się od pierwszego etapu: "Mamy trochę więcej pewności. Musimy poprawić niektóre aspekty, ale pokazaliśmy wspaniałą osobowość i charakter. W tej drugiej rundzie nadal istnieją ważne marginesy do poprawy. Dwie gry były świetnej jakości, to jest czynnik, który pozwala przodować i wygrywać mecze. Możemy pokazać nawet więcej niż to, co zrobiliśmy do tej pory".

O tym, jak się ma drużyna i o Vlahovic'u: "Vlahović przybywał z niewykorzystanego rzutu karnego, który został natychmiast naprawiony podczas meczu. Zagrał dobry mecz, poza tym karnym. Drużyna ogólnie pokazała świetne rzeczy przeciwko Genui. Od wielu tygodni rozmawiamy o Vlahovic'u, ale dla nas nic się nie zmienia. Nie mogę się doczekać zakończenia tej sesji mercato, gra z otwartym rynkiem jest zawsze trudna".

O Malehu: "Rozwija się niesamowicie, szczególnie psychicznie. Świadczy o tym to, jak wszedł w Neapolu w trudnym momencie. Poświęcił się dla zespołu a także udało mu się zdobyć bramkę. Chłopiec bardzo dojrzał, rosnąc pod każdym względem. Wie, że nie wolno ani na moment obniżać uwagi, na tych poziomach potrzebna jest pokora. Nie można zejść z drogi i dotyczy to wszystkich".

O tym, czego oczekuje od mercato i swojej pracy w związku z otwartą sesją: "Na rynku od razu zrobiliśmy to, co myśleliśmy, że nada zespołowi jakość. Przybyli Ikoné i Piątek, dużo nam dali. Teraz klub jest chętny słuchać potrzeb tych, którzy mają mniej minut. Celem jest poprawa pierwszej rundy, starając się zawsze mieć tego ducha i tożsamość, którą już pokazaliśmy". 

O występach u siebie i na wyjeździe: "Trzeba brać pod uwagę siłę przeciwników, granie na wyjeździe nie jest łatwe. Nie można wszędzie jechać by przewodzić. Pewne jest, że drużyna musi mieć zwycięską mentalność nawet poza przyjaznymi murami, próbując mieć ciągłość wyników. Staramy się rozwijać z punktu widzenia mentalności".

O podejściu do gry: "Musimy spróbować podejść tak, jak robiliśmy to w wielu meczach, zaczynając bardzo mocno i z piłką przy naszych nogach. Ważne jest, aby natychmiast pokazać przeciwnikowi, co chcesz zrobić, z osobowością".

O Giannim Di Marzio: "Składam kondolencje rodzinie. Znałem trenera, piłkarza, to wielka strata".

O bilansie ostatnich dwóch miesięcy: "Jestem zadowolony. Pomijając porażkę z Torino, która nastąpiła po wielu zwycięstwach. Jesteśmy w pozytywnym okresie, dobrze zareagowaliśmy po Turynie. Myślę, że drużyna ma się dobrze, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co robimy. Co tydzień chłopcy udzielają pozytywnych odpowiedzi. Dojrzewamy, rozwijamy się, wciąż proponując naszą mentalność. Jedynie co nas nie zadowala to stracone gole i to chcemy poprawić".

O Ikoné i Piątku: "Są w porządku z fizycznego punktu widzenia. Są dobrze wyszkoleni, dwaj poważni profesjonaliści, ale wyraźnie nie dorównują swoim kolegom z drużyny pod względem wiedzy. Jesteśmy szczęśliwi, że ich mamy. Ikoné wszedł dwa razy i dobrze sobie poradził, Piątek tak samo. W miarę rozwoju gry możemy grać dobrze, ale wciąż jest dwóch poważnych graczy, którzy mocno naciskają podczas treningu. To dwie strzały o ogromnej wartości i jakości, którymi dysponujemy. Na boisku poruszają się jak wytrawni zawodnicy". 

O Żurkowskim: "W tej chwili myślę o innych rzeczach, ale ze swoim zespołem robi świetne rzeczy. Jest perspektywicznym graczem, ciekawym. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć".

O anomalnych mistrzostwach: "Tylko w ostatnim miesiącu były problemy z infekcjami, na początku wszystko szło gładko. Myślę, że w tej chwili nie ma nic sfałszowanego, mamy nadzieję, że sytuacja się poprawi. Jestem pewien, że dotrzemy do końca i wszystko będzie tak jak na początku sezonu".
Pages: 12 3 4 ... 10