Author Topic: Pioli: "Zespół wie jak reagować w odpowiedni sposób"  (Read 48 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Oto co na wczorajszej konferencji przedmeczowej powiedział trener Fiorentiny Stefano Pioli:

"Okrzyki rasistowskie w 2018 roku nie powinny się zdarzać. Jeśli coś dzieje się na stadionie to wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni. Większość fanów nie obraża innych innych graczy i ci powinni wchodzić na stadiony. Ma rację Ancelotti, że to już czas by pewne rzeczy się pokończyły.

Brak kontynualności? Nasze ograniczenie nie przyniosło nam zwycięstw domowych, na które zasłużyliśmy. Po Parmie powiedziałem zespołowi, że to nie musi być sezon żalu. Zasłużyliśmy na przynajmniej trzy dodatkowe punkty, musimy się rozwijać i wykorzystywać szanse. Przegapiliśmy okazję, nie chcemy płakać a nawet patrzeć wstecz, ponieważ nie ma czasu na rozpamiętywanie.

Rok 2018 był szczególny, od tragedii Davide staliśmy się prawdziwymi facetami. Wymienię pozytywy: Milenković na Mundialu, dużo graczy na swoich kadrach narodowych. Razem się rozwijaliśmy, dla mnie to był trudny rok, pracowity, ale pozytywny. Wniosłem pasję i zaangażowanie, chłopcy byli zawsze gotowi do treningów. Praca z nimi to sama przyjemność. W przyszłym roku chciałbym jednak więcej wygrać.

Prandelli? Jest osobą i trenerem, którego szanuję, żałowałem, że nie spotkaliśmy się, kiedy przyszedł do nas. Dla niego będzie to wyjątkowy mecz, mam nadzieję, że może powtórzyć te swoje piękne lata. W perspektywie średnio-długoterminowej.

Genoa? Mój zespół wie jak reagować w odpowiedni sposób. W zeszłym roku z nimi to był trudny mecz, na 'Marassi' jest zawsze wyjątkowo. Mają silnych napastników, mam nadzieję, że boisko jest w dobrym stanie. Jeśli nie, będziemy musieli być dobrzy by się do niego dostosować.

Milenković? Trenował, powinien być do mojej dyspozycji podobnie jak Mirallas.

Mecz z Parmą? Popełniliśmy dwa błędy, które doprowadziły nas do porażki. Strzelaliśmy sporo, ale nie potrafiliśmy zdobyć gola.

Napastnicy? Mają jakość, aby zdobywać więcej goli i być bardziej niebezpiecznym. Wszyscy muszą być bardziej precyzyjni i zdeterminowani.

Edimilson? Daje nam dynamikę i odzyskuje piłki, ma jakość, która pozwala mu na ważne zagrania w ofensywie. Veretout poprawił wszystkie swoje liczby w porównaniu do ubiegłego roku, może grać na dowolnej roli. Norgaard i Dabo są również do dyspozycji.

Dużo spotkań? W ostatnich dwóch spotkaniach graliśmy dobrze pod względem intensywności. Widziałem wszystkich dobrze i gotowych do gry, miałem dobre odczucia, ale nie sądzę, że istnieje ryzyko, że ktoś już jest myślami na wakacjach z bagażem w ręku. Jutro zrobimy nasz pierwszy bilans, teraz jesteśmy o 1 punkt mniej niż przed rokiem.

Piątek? Niewiarygodny snajper, jest mocny w powietrznych pojedynkach i strzałach.

Prandelli poprawił się w fazie ofensywnej, są bardziej konkretni i obecni w fazie ataku. Musimy być czujni i uważni.

Zadania dla zawodników? Będą musieli zrobić konkretne rzeczy, do piątego stycznia nie będzie zajęć a potem pojedziemy na Maltę, gdzie przygotujemy się na puchar z Torino, na którym nam mocno zależy.

Na koniec meczu chcę zobaczyć zmęczonych graczy. Możliwe, że jutro będą zmiany w pierwszym składzie.

Młodzi? Rozwijają się, muszę być na tyle dobry by w odpowiednim momencie ich wrzucić do gry. Przeciwko Empoli Sottil był zmiennikiem Chiesy, jego forma rośnie. Montiel jest nadal do tyłu w porównaniu z resztą zespołu. Rozumiem ciekawość fanów i chęć zobaczenia go w akcji, ale musimy wyczekać i trafić w odpowiedni moment, wszyscy młodzi mają jakość. Montiel musi się rozwinąć fizycznie, ma talent i kiedy będzie okazja to dostanie swoją szansę".
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task