Author Topic: Pomeczowe wypowiedzi...  (Read 98 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Pomeczowe wypowiedzi...
« on: 05/20/18, 23:57 »
Giovanni Simeone w mixed zone: “To był ważny dla mnie sezon. Nauczyłem się bardzo dużo, pomagałem drużynie nie tylko poprzez strzelanie goli. Chcę się uczyć i stale poprawiać, mam głód bycia stale lepszym. Dzisiejszy mecz? Nie było nam łatwo grać z tak spójnym zespołem jakim jest Milan. Dobrze zaczęliśmy, ale potem nie potrafiliśmy poprowadzić spotkania po swojemu. Kiedy dostajesz 2 czy 3 bramki to ciężko jest odrobić. Drużyna i tak w tym sezonie podniosła swoje umiejętności. Jesteśmy młodzi i jeszcze spory margines do poprawy. Mamy okazję by kontynuować wspólnie pracę. Czy zabrakło osobowości? Drużyna praktycznie jest nowa, młoda więc mamy czas i na poprawę wielu elementów. Ten mecz też wpłynie na nasz rozwój. Najpiękniejszy gol? Nie sądzę, ten z Romą pokazuje jakim jestem graczem. Będę ponownie 4 lipca do dyspozycji trenera i zespołu”.

Stefano Pioli na konferencji prasowej: “Jedna rzecz to mieć trudności, ponieważ zespół stracił dystans, ale powodem jest to, że zawodnicy na boisku mieli mały rytm. Nie byli jeszcze na wakacjach, przykro jest przegrać w ten sposób. Jednak moja ocena sezonu i zawodników nie zmieni się. Po śmierci Davide zespół pokazał klasę. Jesteśmy wyczerpani mentalnie. Słucham wielu rozprawek na nasz temat, ale chyba nikt nie wie co my czujemy do tej pory. Poprzedni nasz mecz wyzbył nas nadziei na Europę. Mentalnie byliśmy dzisiaj na zero. Zabrakło też nam kilku ważnych graczy. Nie było Badelj'a i Veretout, kontuzji nabawili się Vitor Hugo, Pezzella i Sportiello. To nie był tak tragiczny mecz, ale jest mi przykro z powodu fanów. Dyskusja z Gattuso? Mieliśmy sprzeczkę w przerwie, mogliśmy tego uniknąć. Potem sobie wszystko wyjaśniliśmy. Hristov? Kiedy urazu nabawił się Hugo powinien wejść Gaspar, ale miał problemy żołądkowe. Uważam, iż na grę zasłużyli ci co byli z nami od 4 lipca. Wg mnie Hristov nie był jeszcze gotowy by zagrać w takim pojedynku. Celem na przyszły sezon jest potwierdzenie wszystkiego dobrego z tego sezonu i poprawienie błędów. Powalczymy o Europa League. Chcę mieć małą kadrę, ale z graczami o wysokich umiejętnościach. Chcę mieć graczy zmotywowanych. Zbudowaliśmy fundamenty. Diego Della Valle? Będziemy rozmawiać w tygodniu, sytuacja jest prosta, chcemy stale się rozwijać i poprawiać. Sportiello? Oberwał mocno w głowę, wszystkie dzisiejsze zmiany były spowodowane problemami fizycznymi”.
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO