Author Topic: Marko Pjaca - wizytówka  (Read 69 times)

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
Marko Pjaca - wizytówka
« on: 08/14/18, 02:43 »
Siódmym nabytkiem w letnim mercato Fiorentiny został Chorwat Marko Pjaca z Juventusu. 23-letni wicemistrz świata ze swoimi kolegami z kadry narodowej przybył do Florencji na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu. Skrzydłowy, obdarzony niesamowitą techniką, uderza na bramkę spokojnie z obu nóg. Może grać po obu stronach skrzydeł aczkolwiek preferuje lewą stronę i uderzenia z prawej nogi. Bywa ustawiany też na pozycji rozgrywającego lub gra jako drugi napastnik. Bardzo szybki, świetny w grze jeden na jeden.

Koszt operacji transferowej wyniósł 2 mln €. Opcja pierwokupu została ustawiona na 20 mln €. Juve zachowało kontr wykup (4-6 mln €).
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
Re: Marko Pjaca - wizytówka
« Reply #1 on: 08/14/18, 02:45 »

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #2 on: 08/14/18, 02:45 »

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #3 on: 08/15/18, 18:55 »
Konferencja prasowa (ciekawsze fragmenty):

“Dlaczego tak chciałem tak mocno grać w Fiorentinie? Negocjacje były długie, ale ja chciałem przybyć tu od samego początku.  Jestem zadowolony, że koniec końców udało się. Nie mogę doczekać się gry.

Gwiazda zespołu? To duża odpowiedzialność, ale to zmusi mnie to ciężkiej pracy na treningach. Chcę osiągnąć cele z drużyną.

Koszulka z nr '10'? Dla mnie to honor zakładać koszulkę z tym numerem, ale i odpowiedzialność. Dam z siebie wszystko i pokażę, że na nią zasługuję.

Kondycja fizyczna? Jestem gotowy, jest z dnia na dzień co raz lepiej.

Doświadczenie w Juventusie? We Włoszech najważniejsza jest taktyka i to jest rzecz, którą wpoiłem najlepiej.

Będę się cieszył po golu z Juve? Najpierw niech go zdobędę, potem pomyślimy.

Cele? Chcę grać i pomóc zespołowi w osiągnięciu celów.

Rozmawiałeś z Badelj'em? Tak. Milan pomógł mi wybrać Florencję. Mówił świetnie o klubie, kibicach, zespole i mieście.

Kontr wykup Juventusu? Teraz jestem w Fiorentinie, myślę tylko o wielkim sezonie we Florencji. Nie myślę o tym.

Gra z idolem Ronaldo? Ja muszę myśleć o swojej a nie jego karierze.

Maestro? Mandzukić pomógł mi bardzo odnaleźć się we włoskim futbolu.

Mundial? Niesamowite doświadczenie, to były jedyne w swoim rodzaju emocje i zawsze będę je nosił w sercu”.

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task