Author Topic: Mercato Fiorentiny [zima 2018]  (Read 8293 times)

Offline GrzegorzK

• Av. Utente
  • *
Re: Mercato Fiorentiny [zima 2018]
« Reply #360 on: 02/02/18, 23:08 »
Chciałbym zaznaczyć parę rzeczy z którymi muszę się nie zgodzić.

1. Budowanie zespołu nie zaczyna się ani od przodu ani od końca (chyba, że remont jest całej ekipy). Każdy szanujący się trener powie wam, że zespół gra tak dobrze jak dobrze gra jej najsłabsze ogniwo. Więc jak dla mnie wymienianie graczy, którzy prezentują dobry poziom jest bezsensowne ! Babacar jaki był to był, ale poziomu w Fiorentinie nie zaniżał. Jak dla mnie mógł zostać spokojnie, no ale inne kwestie pewnie zaważyły. Ja bym przebudowę zaczął od boków obrony i od kupna OP(Ś) bo dla mnie to są najsłabsze punkty Fiorentiny w tym sezonie (Saponary wgl. nie widać a Olivera, czy Gaspar to poziom Serie B a Biragi i Laurini to co najwyżej zmiennicy).

2. Każdy z poprzednich trenerów (mówię tu o Montelli i Sousie) różnił się od Pioliego tym, że miał dobry początek. Montella doprowadził drużynę do finału CI i do półfinału LE ! Trzeba o tym pamiętać. Sousa miał kapitalny początek 1 sezonu, gdzie (o ile mnie pamięć nie myli) na półmetku zajmowaliśmy 1 miejsce w tabeli. Stefano tak dobrego początku już nie miał. Ciągle jak mantrę powtarza, że buduje zespół na następny sezon, co w sumie nawet pokrywa się ze słowami Corvinio. Mimo wszystko ja nie widzę żadnego progresu, ani stylu w naszej grze. Chętnie bym się dowiedział co dokładnie Pioli ma na myśli mówiąc "budowanie zespołu na przyszły sezon". Czym się to objawia ? Bo jak dla mnie to wygląda jakby on wraz z piłkarzami przesypiali ten sezon i w niedziele wychodzili zagrać jak się im podoba. Mam nadzieję, że w następnym sezonie faktycznie zobaczymy jakiś progres w Fiorentinie zarówno jeśli chodzi o grę i o piłkarzy.

3. Wymiana wszystkich struktur w Fiorentinie to oczywisty pomysł jaki sie nasuwa patrząc na obecną sytuację klubu (sam tak pisałem, jednak muszę zmienić zdanie). Należy pamiętać, że nie wiadomo kto objął by Fiorentinę i jak potoczyłaby się jej przyszłość. Póki co mieliśmy tylko czystki w szatni i wychodziło nam to na dobre, ale ja bym taki pewny nie był. DV jaki jest wszyscy wiemy, niemniej jednak ustabilizował finansową sytuację klubu. Sporo zainwestował w obiekty młodzieżowe (większego efektu z tego nie ma, ale to temat na inną dyskusję). Ma zamiar wybudować stadion w 2021r. Ja bym mu dał jeszcze te przynajmniej 4 lata aż spokojnie wybuduje stadion i wtedy można będzie go oceniać. Możliwe, że oszczędności, które obecnie są wprowadzane w Fiorce sa po to, aby koszt budowy stadionu nie był aż tak wysoki, co szczerze mówiąc jestem w stanie zaakceptować. Jeśli Viola ma przeżyć 2-3 gorsze sezonu po to aby później spokojnie bić się o czołówkę to dla mnie jest ok.

Ten sezon jest przejściowy i każdy to potwierdza. Klub oszczędza na prawo i lewo, lecz po ostatnich grubych latach (jak na Fiorentinę) musiało się to stać. Ja z ufnością czekam na dalszy rozwój sytuacji i z oceną powściągnę się aż do sezonu 18/19.

Landem

• Guest
« Reply #361 on: 02/03/18, 09:06 »
Od 10 lat słyszymy o stadionie i nic. Może potrzeba większego lobbysty niż DV.

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
  • Sangue viola. Questo l'amore non si finisce mai!
« Reply #362 on: 02/03/18, 12:19 »
Landem a zobacz gdzie we Włoszech zbudowali nowe stadiony ;). To włoska biurokracja, jeszcze gorsza niż nasza. Najważniejsze sprawy te prawne, administracyjne zostały poukładane i teraz czekamy na prace w kolejności - lotnisko, linia tramwajowa, stadion i cittadella.
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #363 on: 02/07/18, 20:26 »
CIES Football Observatory - tabela drużyn, które zarobiły najwięcej w ostatnich dwóch sesjach mercato

1. Monaco +286 miln euro (130 wydane, 416 zarobione)
2. Dortmund +168
3. Lyon +56
4. Roma +52
5. Fiorentina +48 (77 wydane, 125 zarobione)

W 'top ten' figuruje Sampdoria +41 mln natomiast Atalanta jest 13 (+25 mln).

Offline Fioletowy

• Av. Utente
  • *
« Reply #364 on: 02/08/18, 19:25 »
CIES Football Observatory - tabela drużyn, które zarobiły najwięcej w ostatnich dwóch sesjach mercato

1. Monaco +286 miln euro (130 wydane, 416 zarobione)
2. Dortmund +168
3. Lyon +56
4. Roma +52
5. Fiorentina +48 (77 wydane, 125 zarobione)

W 'top ten' figuruje Sampdoria +41 mln natomiast Atalanta jest 13 (+25 mln).
Brawo my :D Z człowej 5 tylko Lyon zajmuje tą samą pozycję co na koniec ubiegłego sezonu, cała reszta jest niżej. U nas taka polityka zaciskania pasa już trwa od mniej więcej 4 lat i efekty są coraz bardziej widoczne niestety. Teraz niby mamy wreszcie zacząć wydawać, ale bardziej spodziewam się sprzedaży Chiesy i sprowadzenie graczy których jedyną zaletą będzie niska cena i/lub gaża.

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #365 on: 02/09/18, 18:19 »
'La Gazzetta dello Sport': 19-letni Marquinhos Cipriano z San Paolo na "fioletowej liście.

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #366 on: 02/12/18, 19:14 »
'Cies': Fiorentina 40 w wydatkach

Offline Chiesa

• Administrator
  • *
« Reply #367 on: 02/13/18, 15:49 »
'Corriere Fiorentino': Po sezonie Chiesa i 8 innych zawodników zostaną na pewno w kadrze.

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name: Email:
Anti-spam: complete the task